Czy praca konsultanta telefonicznego może być atrakcyjna dla studenta? Jak najbardziej, ale o powodzeniu w wykonywaniu tego zawodu decydują w dużej mierze kompetencje miękkie. Kto sprawdzi się na tym stanowisku? Przede wszystkim kandydaci, którzy są odporni na stres i umieją zachować dystans. Znaczenie ma także umiejętność wypowiadania się, kultura osobista oraz komunikatywność.

Jakie możliwości zatrudnienia dają firmy call center?

  • Infolinia wychodząca
    W tym przypadku potrzebne są zdolności sprzedażowe. Pracownik zwykle otrzymuje prowizje od sprzedanych produktów. Zadaniem telemarketera jest promocja usług firmy, a także rozbudowywanie bazy klientów.
  • Infolinia przychodząca
    Tutaj to pracownik odbiera telefony i udziela informacji na temat określonych produktów. Tego typu infolinie bardzo często stanowią formę wsparcia technicznego. Wtedy można uzyskać informacje np. na temat aktywacji danej usługi czy montażu dekodera. Poprzez infolinie klienci często mają też możliwość składania reklamacji lub skarg.

Studenci, którzy przeglądają oferty pracy w Toruniu z pewnością prędzej czy później natkną się na tego typu ogłoszenia. Stawki są atrakcyjne, biorąc pod uwagę fakt, że oczekiwania wobec kandydatów nie należą do wygórowanych.

Kto ma szanse na wysokie płace jako konsultant telefoniczny?

Na pewno pracownicy zatrudniani przy obsłudze zagranicznych klientów. Tu wymogiem jest znajomość języków obcych. Atrakcyjne warunki zapewnia się też osobom, od których oczekuje się specjalistycznej, technicznej wiedzy.

Na co zwrócić uwagę, jeśli aplikujesz na ogłoszenia o pracę w call center?

Praca w charakterze konsultanta cieszy się dużą popularnością wśród studentów z uwagi na to, że łatwo się do niej dostać. Elastyczny grafik umożliwia godzenie obowiązków zawodowych z nauką. Jednak czy zawsze praca w call center się opłaca? Zanim podpiszesz umowę z pracodawcą, sprawdź dokładnie, w jaki sposób naliczana jest prowizja.

Na takich stanowiskach bardzo często pracownikom oferuje się podstawową pensję oscylującą w granicach najniższej krajowej oraz premię zależną od wyników sprzedaży. Lepiej nie reagować od razu zbyt entuzjastycznie, ponieważ otrzymanie premii czasem bywa trudne, gdyż pracodawcy wymagają wyrobienia wyśrubowanych norm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed