Toruń pełen jest symboliki i zabytków znanych na całym świecie. Rynek to gotycka architektoniczna perełka. Jest tu gwarno i wesoło. Miasto odwiedza wielu obcokrajowców. Wśród nich największą grupę stanowią Niemcy. Toruń to dobrze prosperujący turystyczny ośrodek.

Rynek pracy także nieźle prosperuje. Coraz częściej pojawiają się małe, lokalne przedsiębiorstwa. Pomocny w tych działaniach okazuje się program wsparcia finansowego instrumentów unijnych dla osób bezrobotnych. Projekt zakłada pomoc finansową dla każdego, kto spełni kilka warunków i wskaże w biznesplanie zasadność chęci prowadzenia własnego biznesu. Zastrzyk sporej gotówki na start z pewnością przydaje się niejednej ambitnej osobie.

Duże zapotrzebowanie na fachowców widoczne jest także w Toruniu. Najwięcej ofert pracy związanych właśnie z tymi zawodami można znaleźć obecnie w Urzędzie Pracy. Praca jest, gorzej sprawa wygląda z kandydatami do pracy. Jak się okazuje, nie ma ich zbyt wielu.

Urząd Pracy wychodzi z inicjatywą do mieszkańców Torunia i oferuje szerokie szkolenia specjalistyczne oraz podnoszące kwalifikacje. Ma to umożliwić osobom poszukującym pracy szybkie jej znalezienie. Często dochodzi do sytuacji, że bezrobotni nie chcą podejmować pracy, ze względu na warunki zatrudnienia.

Pracodawcy coraz częściej podnoszą zatem stawki, aby zachęcić, jak największą liczbę kandydatów do pracy. Niekiedy jednak poszukujący pracy mają założoną swoją pensję i poniżej tego pułapu nie chcą podejmować zatrudnienia. Na jeszcze wyższe pensje, nie mogą pozwolić sobie mniejsze firmy i tak koło się zamyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed