Jedną z popularnych form aktywizacji zawodowej są Targi Pracy. Takie przedsięwzięcia cieszą się w Toruniu bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

W wydarzeniach tego rodzaju biorą udział tłumnie osoby w różnym wieku. Spotkać na targach można uczniów, studentów, specjalistów, managerów i fachowców. Niektórzy z nich pracują, jednak odwiedzają targi, aby zorientować się w najnowszych ofertach pracy i zbadać rynek. Przy obecnym rynku pracownika chętniej podejmują oni decyzję o zmianie pracy na bardziej interesującą i lepiej płatną. Na targach pracy na odwiedzających czekają pracodawcy, z którymi można bezpośrednio porozmawiać. Na miejscu jest możliwość aplikowania bezpośrednio na stanowisko pracy, które jest interesujące. Można zostawić swoje CV, a czasami nawet przejść przez wstępną rozmowę kwalifikacyjną. Pracodawcy, którzy biorą udział w targach pracy, poszukują różnorodnych pracowników na określone stanowiska.

Przekrój zawodowy jest bardzo duży, dlatego każdy ma szansę na znalezienie oferty pracy, która jest najbardziej odpowiednia. Targi pracy to także świetne miejsce na znalezienie praktyk i staży dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę na rynku pracy.

Ponadto w Toruniu organizowane są różnorodne targi zarówno przez firmy prywatne, jak i Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. W tych ostatnich biorą udział głównie pracodawcy, którzy poszukują pracowników właśnie przez urząd. Jest to tym samym szansa dla osób zarejestrowanych w placówce na znalezienie pracy bezpośrednio u wystawcy.

Podczas różnych akcji targowych można także w większości przypadków skorzystać ze specjalnych stref, gdzie czekają na uczestników doradcy. Wyspecjalizowane osoby pomogą zainteresowanym w kwestiach formalnych związanych z przygotowaniem CV, sprawdzą dokumenty aplikacyjne, przeprowadzą próbną rozmowę kwalifikacyjną oraz pomogą dobrać ścieżkę kariery zawodowej zgodną z kompetencjami i zainteresowaniami. W specjalnych strefach czekają także praktyczne warsztaty oraz szkolenia, a także wystąpienia zaproszonych gości.

Targi Pracy to z jedno z wydarzeń, w którym warto uczestniczyć bez względu na to, czy jest się osobą zatrudnioną, czy bezrobotną. Dzięki temu można zdobyć wiele cennych wskazówek oraz zmienić swoje życie zawodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed