Toruń to urocze miasto, w którym jest wiele perspektyw, jeśli chodzi o zdobywanie wykształcenia. Miasto stanowi rozwinięty ośrodek akademicki, a przy tym nie brakuje w nim atrakcji dla mieszkańców i turystów. Czy warto studiować w Toruniu? Jak widać, wielu młodych ludzi uważa, że tak. Studenci mają do wyboru wiele kierunków kształcenia, a koszty życia w Toruniu są znacznie mniejsze niż w takich ośrodkach akademickich jak Warszawa czy Wrocław. Do tego wszędzie jest blisko, a w mieście nie brakuje rozrywek kulturalnych. Poza tym Toruń ma rozwiniętą bazę gastronomiczną, więc zawsze znajdzie się jakieś ciekawe miejsca na spotkanie ze znajomymi.

Poniżej kwalifikacji

Wielu młodych ludzi zaczyna przeglądać oferty pracy dla studentów w Toruniu. W związku z tym, że miasto jest odwiedzane przez rzesze turystów, studenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w branży gastronomicznej. Na toruńskiej starówce znajdziemy klimatyczne kawiarenki, restauracje oraz kluby i puby, szczególnie chętnie odwiedzane przez studentów. Poza tym praca czeka w sklepach, punktach usługowych czy na recepcjach. Student może też zatrudnić się jako magazynier.

W Toruniu wielu studentów oraz absolwentów, którzy mają trudności ze znalezieniem pracy zgodnej z kierunkowym wykształceniem, zaczyna pracę w telefonicznej obsłudze klienta. Praca na słuchawce może być dla niektórych stresująca, a inni czują się w niej jak ryba w wodzie. Aby znaleźć tego typu zatrudnienie, często wymagana jest własna działalność gospodarcza.

Pierwsze doświadczenia zawodowe

Większość studentów szuka pracy dorywczej w Toruniu, która niekoniecznie ma związek ze studiami, które podjęli. Jednak praca np. na stanowisku asystenta w kancelarii prawnej daje możliwości zdobycia pierwszego, poważnego doświadczenia zawodowego. Z kolei studenci informatyki mogą szukać pracy, chociażby w charakterze testera stron internetowych. Warto też zainteresować się ofertą płatnych staży i praktyk. Wiele dróg otwiera również możliwość pracy zdalnej – w ten sposób mogą dorobić m.in. studenci informatyki, polonistyki, czy filologii obcych, zdobywając przy tym pierwsze szlify w zawodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed