Stabilna posada z umową o pracę na czas nieokreślony to szczyt marzeń dla niejednego pracownika.

Jakie korzyści daje zatrudnienie na etacie? Oto największe zalety:

 • Stabilizacja, pewność zatrudnienia
  Gdy prowadzisz własną firmę, to musisz martwić się o to, czy trafią się kolejne zlecenia. Tutaj masz gwarancję, że pracy nie zabraknie, a Twoje działania są potrzebne.
 • Płatny urlop wypoczynkowy i zdrowotny
  To jedna z przyczyn, dla których wiele osób woli umowę o pracę niż B2B. Etatowcy mają prawo nie tylko do urlopu wypoczynkowego, macierzyńskiego, tacierzyńskiego oraz okolicznościowego.
 • Świadczenia socjalne oraz szkolenia
  Jeśli postawisz na pracę w Toruniu na etacie, to możesz spodziewać się, że pracodawca da Ci możliwość korzystania z takich dodatków motywacyjnych jak opieka medyczna, karta sportowa czy wejściówki do kina. Firma może też pokryć koszty szkolenia, kursu językowego lub wysłania Cię na imprezę integracyjną.

Dlaczego własna działalność może okazać się lepszą opcją?

 • Elastyczny czas pracy
  Sam ustalasz, ile pracujesz i w jakich godzinach. Własna działalność to sposób na pogodzenie pracy z nauką lub opieką nad dzieckiem.
 • Realizacja indywidualnych celów
  Pracując na etacie, robisz to, co każe Ci szef. Tutaj zasady i cele ustalasz sam.
 • Oszczędność
  Takie rzeczy jak abonament za telefon czy paliwo, możesz bez problemu wrzucić do kosztów prowadzenia firmy.

Własna działalność to niezależność, a pod wieloma względami duża wygoda. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku odpowiedzialność jest bardzo duża, a przy tym czas pracy może być nielimitowany. Prowadząc firmę, bywa czasem ciężko o znalezienie dogodnego terminu na wakacje. Z kolei w przypadku pracy w Toruniu na etacie, możesz być narażony na rutynę i wypalenie zawodowe. Etatowcy nieraz bywają też ofiarami nadużyć ze strony pracodawców i muszą przestrzegać rygorystycznych zasad. Ponadto nie każdy szef daje możliwości rozwoju. Jak widać, jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a to, co dla kogo będzie najodpowiedniejsze, pozostaje już tylko kwestią indywidualną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed