Pracownik biurowy

Praktycznie każda firma ma swoją siedzibę, która powinna być odpowiednio prowadzona. Aby przedsiębiorstwo poprawnie funkcjonowało, potrzebna jest wykwalifikowana kadra. Dlatego zakłady poszukują pracowników biurowych, którzy będą rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki. Do głównych zadań osób zatrudnionych w administracji biurowej należą:

  • gromadzenie, przechowywanie oraz archiwizowanie dokumentacji,
  • obsługa sprzętów takich jak drukarka, skaner czy ksero,
  • odpowiadanie na maile,
  • kontakt z kontrahentami,
  • dbanie o wyposażenie biura,
  • nadzór nad czystością w budynku,
  • organizacja spotkań, rezerwacja lotów, hoteli na delegację współpracowników,
  • budowanie pozytywnego wizerunku firmy np. w social mediach,
  • przestrzeganie zasad BHP,
  • rzetelne wykonywanie poleceń przełożonego.

Obowiązki różnią się w zależności od specyfiki firmy oraz zajmowanego stanowiska.

Praca biurowa – Toruń

Oferty pracy w administracji można znaleźć między innymi w internecie. Część z nich zamieszczana jest na portalach powiatowych urzędów pracy (np. na witrynie PUP Toruń). Poszukiwane są sekretarki, recepcjonistki, urzędnicy, księgowi czy fakturzystki. Wszystkie stanowiska wymagają od zatrudnionych konkretnych predyspozycji. Są to między innymi: dokładność, dobra organizacja pracy, umiejętność samodzielnego działania często pod presją czasu, wielozadaniowość, opanowanie, komunikatywność. Od osób zatrudnionych najczęściej wymaga się wykształcenia wyższego lub średniego. Istotne są znajomość języków obcych (minimum podstawowy angielski) oraz podstawowych programów komputerowych.

Praca – administracja biurowa

Praca biurowa to praca siedząca, która znacznie obciąża kręgosłup. Dodatkowo ciągłe wpatrywanie się w monitor komputera negatywnie wpływa na wzrok pracowników. Dlatego ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnieni mają prawo do 5 minut przerwy na godzinę pracy. Za każdym razem, gdy wstajemy od komputera, warto wykonać kilka ćwiczeń. Odciążą one kręgosłup. Krótkich przerw nie powinno się sumować w jedną długą.

Zarobki pracowników biurowych zależą między innymi od lokalizacji firmy oraz jej wielkości. Najwyższe wynagrodzenie oferują duże przedsiębiorstwa z zagranicznym kapitałem. Płace zaczynają się od 3360 zł brutto. Sięgają z reguły do 4070 zł brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed