Studia to doskonały moment, by zacząć stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Dzięki temu zdobędziemy doświadczenie, nauczymy się współpracować z innymi i poznamy zasady funkcjonowania rynku pracy.

Jest wiele zawodów, w których mogą spróbować swoich sił studenci i uczniowie, którzy nie mają jeszcze żadnego doświadczenia zawodowego. Szczególnie w przypadku prostych prac fizycznych lub zajęć związanych z handlem i usługami, pracodawcy często prowadzą przeszkolenie personelu przygotowujące do podjęcia obowiązków służbowych.

Toruń – oferty pracy dla studentów

Nie przejmujmy się, jeśli oferty pracy nie mają wielkiego związku z podejmowanymi studiami i wybraną ścieżką kariery. Pierwsza praca zwykle jednocześnie jest rodzajem nauki – dzięki niej poznamy sposoby rekrutacji, doświadczymy na własnej skórze, czym jest rozmowa kwalifikacyjna, nauczymy się wypełniać obowiązki służbowe, dbać o swoje prawa jako pracownika, rozliczać się z podatków czy rozwiązywać kwestie sporne z pracodawcą lub współpracownikami.

Toruń – praca dla studentów dziennych

W Toruniu ofert pracy dla studentów dziennych nie brakuje. Pamiętajmy jednak, że nie we wszystkich ogłoszeniach znajdują się wyrażenie typu „Toruń – dla studenta”. Powinniśmy zwrócić uwagę również na te oferty, w których pracodawca szuka osób na niepełny etat, w ramach pracy dorywczej bądź obiecuje elastyczny grafik. Dla osoby uczącej się w trybie dziennym, która szuka zatrudnienia, kluczową sprawą jest bowiem możliwość dopasowania planu zajęć do harmonogramu pracy.

Toruń – praca dodatkowa

W Toruniu pracę dodatkową studenci mogą znaleźć między innymi poprzez urząd pracy.

Jakie ogłoszenia skierowane są do nich? Często pojawiają się oferty na stanowisko:

  • stażysty pracownika biurowego,
  • pracownika magazynowego,
  • stażysty – recepcjonisty,
  • kasjera – sprzedawcy,
  • doradcy klienta,
  • pomocy kuchennej,
  • recepcjonisty.

Przed podpisaniem umowy studenci dzienni powinni również zapytać pracodawcę o możliwość wzięcia urlopu na czas sesji egzaminacyjnej.

Toruń – praca dorywcza

Student szukający pracy w Toruniu powinien zdawać sobie również sprawę z częściowej sezonowości lokalnego rynku pracy. W okresie letnich wakacji wielu właścicieli restauracji, barów czy kawiarni powiększa swój personel.

Kiedy szukamy w Toruniu ofert pracy dla studentów, pamiętajmy też o zachowaniu ostrożności. Jeśli ogłoszenie wydaje nam się podejrzane, pracodawca prosi nas o wysłanie pieniędzy bądź wykonanie czynności niezgodnych z prawem lub nieetycznych – nie zgadzajmy się. W przypadku podejrzenia przestępstwa możemy zgłosić taką sprawę na policję i do Państwowej Inspekcji Pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed