Mądry student wie, że wykształcenie jest ważne, ale wypadałoby też myśleć o praktyce zawodowej. Większość młodzieży pierwsze doświadczenia zdobywa jeszcze w czasie edukacji. Niekiedy połączenie pracy z nauką bywa kłopotliwe ze względów organizacyjnych.

Gdzie można szukać ofert pracy w Toruniu z elastycznym grafikiem?

  • Gastronomia

Toruń to miasto, w którym pojawia się wielu turystów. Baza noclegowa oraz gastronomiczna są tu bardzo rozwinięte. Zatrudnienie czeka na kelnerów, barmanów, baristów, pomoce kuchenne, a także na dostawców pizzy. Najlepsi mogą liczyć na awans na stanowisko menedżera restauracji.

  • Turystyka

Kandydaci ze statusem studenta są chętnie zatrudniani w hotelach i na recepcjach. Studenci takich kierunków, jak historia czy historia sztuki powinni zastanowić się nad tym, czy nie byłoby warto zdobyć kwalifikacji przewodnika miejskiego.

  • Usługi

Elastyczne godziny pracy to norma w sprzedaży. Jeśli zależy Ci na tym, by zarabianie pogodzić ze studiami, to możesz aplikować na stanowisko kasjera lub telefonicznego doradcy klienta. W mieście nie brakuje dużych firm z branży call center, a tutaj  doświadczenie zwykle nie jest wymagane. Większe znaczenie mają umiejętności sprzedażowe oraz komunikatywność.

  • Dziennikarstwo i fotografia

Dziennikarze czy fotoreporterzy biorą udział w eventach i wydarzeniach kulturalnych. Tego rodzaju praca często odbywa się na podstawie umowy o dzieło. Redaktorzy i fotografowie pracują nie tylko w plenerze, czy wizytując koncerty, ale też w domu, przy komputerze. To tutaj zwykle odbywa się ostateczna obróbka tekstu czy zdjęć.

  • Praca przez Internet

Telepraca to idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów, a także osób, które chciałyby dorobić trochę do etatu. To szansa na rozwój i samodzielność również dla niepełnosprawnych. Ofert pracy zdalnej mogą szukać przede wszystkim programiści, copywriterzy oraz specjaliści SEO. Ciekawą opcją jest również prowadzenie własnego bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed