Mądry student wie, że wykształcenie jest ważne, ale wypadałoby też myśleć o praktyce zawodowej. Większość młodzieży pierwsze doświadczenia zdobywa jeszcze w czasie edukacji. Niekiedy połączenie pracy z nauką bywa kłopotliwe ze względów organizacyjnych.

Gdzie można szukać ofert pracy w Toruniu z elastycznym grafikiem?

  • Gastronomia

Toruń to miasto, w którym pojawia się wielu turystów. Baza noclegowa oraz gastronomiczna są tu bardzo rozwinięte. Zatrudnienie czeka na kelnerów, barmanów, baristów, pomoce kuchenne, a także na dostawców pizzy. Najlepsi mogą liczyć na awans na stanowisko menedżera restauracji.

  • Turystyka

Kandydaci ze statusem studenta są chętnie zatrudniani w hotelach i na recepcjach. Studenci takich kierunków, jak historia czy historia sztuki powinni zastanowić się nad tym, czy nie byłoby warto zdobyć kwalifikacji przewodnika miejskiego.

  • Usługi

Elastyczne godziny pracy to norma w sprzedaży. Jeśli zależy Ci na tym, by zarabianie pogodzić ze studiami, to możesz aplikować na stanowisko kasjera lub telefonicznego doradcy klienta. W mieście nie brakuje dużych firm z branży call center, a tutaj  doświadczenie zwykle nie jest wymagane. Większe znaczenie mają umiejętności sprzedażowe oraz komunikatywność.

  • Dziennikarstwo i fotografia

Dziennikarze czy fotoreporterzy biorą udział w eventach i wydarzeniach kulturalnych. Tego rodzaju praca często odbywa się na podstawie umowy o dzieło. Redaktorzy i fotografowie pracują nie tylko w plenerze, czy wizytując koncerty, ale też w domu, przy komputerze. To tutaj zwykle odbywa się ostateczna obróbka tekstu czy zdjęć.

  • Praca przez Internet

Telepraca to idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów, a także osób, które chciałyby dorobić trochę do etatu. To szansa na rozwój i samodzielność również dla niepełnosprawnych. Ofert pracy zdalnej mogą szukać przede wszystkim programiści, copywriterzy oraz specjaliści SEO. Ciekawą opcją jest również prowadzenie własnego bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu