Zawody deficytowe w Toruniu
Fachowcy pilnie poszukiwani w branży budowlanej
Odpowiednie kwalifikacje mogą być kluczem do podjęcia dobrze opłacanej pracy. W typowo studenckim mieście brakuje przede wszystkim rzemieślników. Najwięcej ofert pracy w Toruniu znajdziemy w takich sektorach jak budownictwo, transport, gastronomia oraz usługi.
Do zawodów skrajnie deficytowych zaliczono kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. Pracodawcy na dużą skalę zatrudniają też betoniarzy, zbrojarzy, cieśli i stolarzy budowlanych, murarzy, tynkarzy, elektromonterów, mechaników sprzętu do robót ziemnych oraz monterów instalacji budowlanych. Brakuje również operatorów urządzeń dźwigowo-transportowych, pracowników robót wykończeniowych, pracowników do spraw budownictwa drogowego oraz operatorów obrabiarek skrawających. Wakaty czekają na inżynierów budownictwa. Popyt na zawodowców utrzymuje się od lat, a na rynku pracy odnajdą się również spawacze, monterzy okien i szklarze, brukarze, elektromechanicy, lakiernicy, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z gumy, pracownicy poligraficzni oraz ślusarze.
Praca w sektorze usług
W usługach pracy mogą szukać fryzjerzy, sprzedawcy oraz kasjerzy. Wzięciem cieszą się też doświadczeni agenci ubezpieczeniowi.
Gdzie szukać etatu z wyższym wykształceniem?
W Toruniu mamy wiele możliwości kształcenia, ale nie każdy kierunek gwarantuje pewną pracę. Konkurencja wśród absolwentów jest spora. Na zatrudnienie mogą liczyć psycholodzy i psychoterapeuci, samodzielni księgowi, pracownicy do spraw finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, kierownicy budowy. W szkolnictwie pracę znajdą nauczyciele przedmiotów zawodowych i przedszkoli oraz nauczyciele szkół specjalnych i integracyjnych. Oferty pracy w Toruniu są skierowane także do przedstawicieli profesji związanych z branżą medyczną, takich jak pielęgniarki, położne, lekarze, logopedzi oraz fizjoterapeuci. Braki kadrowe dotyczą też projektantów wzornictwa przemysłowego, projektantów i administratorów baz danych oraz programistów.